Pravidelné bohoslužby

Mše svatá

Zda se mše svatá v daném týdnu skutečně koná beze změn si ověřte v rubrice ohlášky.

Farní kostel v Náměšti na Hané

neděle 11:00 po celý rok
středa 18:00 v letním období
17:00 v zimním období

Kaple v Loučanech

pondělí 18:00 sudý týden – v letním období
17:00 v zimním období

Dům seniorů František

pondělí 14:00 po celý rok – lichý týden

Svátost smíření
Ve všední dny se zpovídá přede mší svatou 20 minut s tím, že 5 minut před začátkem bohoslužby už kněz odchází do sakristie. V neděli podle časových možností, je možné se vyzpovídat i po mši sv. V Loučanech zpovídání přede mší sv. na požádání.

Adorační den farnosti
V olomoucké arcidiecézi je po celý rok každý den v některém kostele vystavena Nejsvětější Svátost oltářní k adoraci, kdy se farníci modlí také za bohoslovce. Ve farnosti Náměšť na Hané je Adorační den vždy 23. září.

Patrocinium
Patrocinium je svátek patrona kostela. Slaví se zpravidla nejbližší neděli. V Náměšti slavíme dvojí patrocinium – sv. Kunhuty (3. března) a v červnu Nejsvětější Trojice. V Loučanech sv. Floriána a Izidora (v pondělí kolem 4. května), na Nových Dvorech sv. Martina (v sobotu kolem 11. listopadu).

Příprava na biřmování
fara Senice, pátek 25.06. po mši sv.

Patrocinium (Hody)
kostel sv. Maří Magdaleny Senice, neděle 25.07. v 9:30 hod

Duchovní cvičení VIA
pro muže od 17 do 40 let, vede P. Vladimír Záleský, kněžský seminář Olomouc, 2.-6. srpna 2021

Adorační den farnosti
kostel Senice, čtvrtek 26.08. od 9 do 18 hodin

Patrocinium v Seničce
kaple Sv. andělů strážných, pondělí 30.08. v 8 hod.

Setkání ministrantů arcidiecéze
Cholina, sobota  04.09.2021

Děkanátní pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání
katedrála Olomouc, sobota  04.09.2021 od 15 hodin