Mariina legie

Toto církevní hnutí založil Frank Duff z Irska v roce 1921. Šlo mu při tom o podporu laického apoštolátu ve službě církvi.

Mariina legie má dvojí cíl:

• rozvíjet duchovní život svých členů
  • šířit Kristovo království prostřednictvím Panny Marie

Legie je rozšířena téměř ve všech zemích světa. Má přes tři miliony aktivních členů a velký počet pomáhajících (modlících) členů. V našem bezprostředním okolí působí legie v Litovli a v Olomouci. Místní buňka v Senici (tzv. presidium) vznikla po několikaměsíční zkušební době složením slibů prvních členů v den památky P. Marie lurdské, 11. února 2012.

Legionáři, kteří již složili slib:

• Marie Sterzová
  • Jiří Dolák
  • Antonín Komárek

V roce 1965 pozval papež Pavel VI. Franka Duffa, aby se jako laický poradce účastnil Druhého vatikánského koncilu. Tímto vyznamenáním papež ocenil a potvrdil jeho velkolepé dílo pro laický apoštolát.

Příprava biřmovanců
fara Senice, pátek  24.09.2021 po večerní mši sv.

Farní pouť
Želiv, Žďár nad Sázavou, sobota 25.09.2021, podrobnosti na plakátku, odjezd: Cholina 5:20, Odrlice 5:25, Dubčany 5:30, Senice 5:35

Víkend biřmovanců v Rajnochovicích
ADCŽM Přístav Rajnochovice 01.-03. října 2021