Mariina legie

Toto církevní hnutí založil Frank Duff z Irska v roce 1921. Šlo mu při tom o podporu laického apoštolátu ve službě církvi.

Mariina legie má dvojí cíl:

• rozvíjet duchovní život svých členů
  • šířit Kristovo království prostřednictvím Panny Marie

Legie je rozšířena téměř ve všech zemích světa. Má přes tři miliony aktivních členů a velký počet pomáhajících (modlících) členů. V našem bezprostředním okolí působí legie v Litovli a v Olomouci. Místní buňka v Senici (tzv. presidium) vznikla po několikaměsíční zkušební době složením slibů prvních členů v den památky P. Marie lurdské, 11. února 2012.

Legionáři, kteří již složili slib:

• Marie Sterzová
  • Jiří Dolák
  • Antonín Komárek

V roce 1965 pozval papež Pavel VI. Franka Duffa, aby se jako laický poradce účastnil Druhého vatikánského koncilu. Tímto vyznamenáním papež ocenil a potvrdil jeho velkolepé dílo pro laický apoštolát.

Pouť Cholina
Cholina, neděle 18. 8. 2019 v 10:00, pontifikální mši sv. slouží otec arcibiskup Jan Graubner, v 15 hod. novokněz P.Jan Faltýnek

Hody Senička
kaple Senička, pondělí 26. 8. 2019 v 8 hod.

Adorační den
kostel Senice, pondělí  26. 8. 2019, 10:00 – 18:00 hod.

Svatý Hostýn, sobota  31. 8. 2019, v 10:15 mše sv., kterou slouží otec arcibiskup Jan Graubner