Mariina legie

Toto církevní hnutí založil Frank Duff z Irska v roce 1921. Šlo mu při tom o podporu laického apoštolátu ve službě církvi.

Mariina legie má dvojí cíl:

• rozvíjet duchovní život svých členů
  • šířit Kristovo království prostřednictvím Panny Marie

Legie je rozšířena téměř ve všech zemích světa. Má přes tři miliony aktivních členů a velký počet pomáhajících (modlících) členů. V našem bezprostředním okolí působí legie v Litovli a v Olomouci. Místní buňka v Senici (tzv. presidium) vznikla po několikaměsíční zkušební době složením slibů prvních členů v den památky P. Marie lurdské, 11. února 2012.

Legionáři, kteří již složili slib:

• Marie Sterzová
  • Jiří Dolák
  • Antonín Komárek

V roce 1965 pozval papež Pavel VI. Franka Duffa, aby se jako laický poradce účastnil Druhého vatikánského koncilu. Tímto vyznamenáním papež ocenil a potvrdil jeho velkolepé dílo pro laický apoštolát.

Týden modliteb za jednotu křesťanů        od 18.1. do 25.1.

Popeleční středa                  středa 2.3., začátek doby postní, den přísného postu, mše sv. s udělováním popelce v Senici v 18 hodin

Duchovní obnova pro svobodné muže VIR      Kněžský seminář Olomouc 4.-6.3.2022