Mariina legie

Toto církevní hnutí založil Frank Duff z Irska v roce 1921. Šlo mu při tom o podporu laického apoštolátu ve službě církvi.

Mariina legie má dvojí cíl:

• rozvíjet duchovní život svých členů
  • šířit Kristovo království prostřednictvím Panny Marie

Legie je rozšířena téměř ve všech zemích světa. Má přes tři miliony aktivních členů a velký počet pomáhajících (modlících) členů. V našem bezprostředním okolí působí legie v Litovli a v Olomouci. Místní buňka v Senici (tzv. presidium) vznikla po několikaměsíční zkušební době složením slibů prvních členů v den památky P. Marie lurdské, 11. února 2012.

Legionáři, kteří již složili slib:

• Marie Sterzová
  • Jiří Dolák
  • Antonín Komárek

V roce 1965 pozval papež Pavel VI. Franka Duffa, aby se jako laický poradce účastnil Druhého vatikánského koncilu. Tímto vyznamenáním papež ocenil a potvrdil jeho velkolepé dílo pro laický apoštolát.

Příprava na biřmování
fara Senice, pátek 25.06. po mši sv.

Patrocinium (Hody)
kostel sv. Maří Magdaleny Senice, neděle 25.07. v 9:30 hod

Duchovní cvičení VIA
pro muže od 17 do 40 let, vede P. Vladimír Záleský, kněžský seminář Olomouc, 2.-6. srpna 2021

Adorační den farnosti
kostel Senice, čtvrtek 26.08. od 9 do 18 hodin

Patrocinium v Seničce
kaple Sv. andělů strážných, pondělí 30.08. v 8 hod.

Setkání ministrantů arcidiecéze
Cholina, sobota  04.09.2021

Děkanátní pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání
katedrála Olomouc, sobota  04.09.2021 od 15 hodin