Výuka náboženství

Výuka římskokatolického náboženství začne v Senici na Hané v pátek 13. září 2019. Přihlásit se může kdokoliv, i když není pokřtěn. Přihlášku je možné si vzít v kostele na stolku za lavicemi nebo je děti dostanou ve škole.

Pokřtěné děti by měly hodiny náboženství navštěvovat automaticky. Rodiče se při jejich křtu zavázali, že je budou vychovávat ve víře v Pána Ježíše. Vedle vlastního příkladu je výuka ve škole důležitou součástí výchovy k víře.

Rozvrh hodin 2019/20

ZŠ Senice na Hané
pátek 1. až 2. třída 11:20 – 12:05 P. Mališka
pátek 3. až 5. třída 12:35 – 13:20 Mgr. Petr Hubáček
pátek 6. až 9. třída 13:20 – 14:05 Mgr. Petr Hubáček

Kdo učí? Za obsah a úroveň předmětu odpovídá farář.

Obecné úkoly předmětu „Náboženská výchova“:

Školní výuka náboženství rozvíjí a podporuje základní předpoklady křesťanského životního postoje a jednání. Nabízí pomoc v orientaci v tomto světě a umožňuje přístup k biblickému poselství, ke křesťanské tradici a k nabídce křesťanského způsobu života.

Obecné cíle:

Dítě má být uschopněno:

• k pozitivnímu vnímání a otevírání se skutečnostem světa, který nás obklopuje;
  • k rozvíjení základních existenciálních zkušeností a jejich prohloubení ve světle víry;
  • k porozumění křesťanskému obrazu Boha a povolání učedníků Ježíše Krista;
  • k zodpovědnému jednání ve společnosti s horizontem křesťanských mravních ideálů;
  • k budování pozitivních vztahů a postoje tolerance;
  • k plnohodnotnému vnímání křesťanských svátků a pochopení jejich významu pro život člověka;
  • k ocenění síly křesťanství, jak se projevila v dílech evropského kulturního okruhu.

Úspěšné splnění cílů náboženské výchovy je dlouhodobou záležitostí, která se neobejde bez aktivní podpory ze strany rodiny. Předem děkujeme všem rodičům za důvěru, s níž nám umožňují podílet se na formování osobnosti jejich dětí.

Jak se přihlásit?

Devítiletý program náboženské výchovy počítá se zapojením školáků hned od první třídy. Nic ale nebrání tomu, aby se přihlásili i starší žáci, kteří do náboženství dříve nechodili, nebo snad některý ročník vynechali. Lépe pozdě, než vůbec.

Vyplněné přihlášky se běžně odevzdávají ve škole ještě před hlavními prázdninami. Na začátku každého pololetí je pak možné se dodatečně přidat po dobu prvních dvou týdnů od zahájení výuky.

Přihlášku do náboženství si můžete vyzvednout v kostele nebo na faře.

Patrocinium – poutní slavnost ke cti sv. Maří Magdaleny
Senice, neděle 26.07.2020 v 9:30 hodin

Duchovní cvičení pro mladé muže VIA
kněžský seminář Olomouc, 3.-7. srpna 2020