Mešní intence

Pověřené osoby:

Josef Coufal (Senice)
Jan Hrachovina (Senička)

Místo přijímání intencí: kostel, kaple, příp. domácnost

Frekvence přijímání intencí: průběžně (vždy na dané pololetí)

Kalendář volných termínů mívá kostelník v sakristii k dispozici jeden měsíc před začátkem nového pololetí. Z toho plyne, že úmysly mší svatých, které mají být slouženy od ledna do června, je možné nechat si zapsat už začátkem prosince. Na období od července do konce roku pak stačí přijít začátkem června. Dříve nemá pověřená osoba žádnou možnost přijetí úmyslu garantovat. Ve zvlášť odůvodněných případech se proto obracejte přímo na faráře.

Církevní právo stanovuje, že farář má povinnost sloužit každou neděli jednu mši svatou za sobě svěřený lid (intence za farníky). Tato mše má tu výhodu, že ji mohou právem všichni členové farnosti považovat za svou a ve chvíli ticha po první výzvě „modleme se“ předložit Bohu vlastní úmysl. Pravidelná mše za farníky se v Senici nepřekládá na všední den jen proto, že určitá konkrétní rodina by si přála stejný termín pro svůj úmysl s odkazem na osobní výročí. Pro tyto případy je třeba využívat jiných volných termínů.

Národní svatováclavská pouť
Stará Boleslav, pátek 28. září 2018

Senická nota
kostel Senice na Hané, sobota 13. října 2018 od 14 hodin