Mešní intence

Pověřené osoby:

Josef Coufal (Senice)
Jan Hrachovina (Senička)

Místo přijímání intencí: kostel, kaple, příp. domácnost

Frekvence přijímání intencí: průběžně (vždy na dané pololetí)

Kalendář volných termínů mívá kostelník v sakristii k dispozici jeden měsíc před začátkem nového pololetí. Z toho plyne, že úmysly mší svatých, které mají být slouženy od ledna do června, je možné nechat si zapsat už začátkem prosince. Na období od července do konce roku pak stačí přijít začátkem června. Dříve nemá pověřená osoba žádnou možnost přijetí úmyslu garantovat. Ve zvlášť odůvodněných případech se proto obracejte přímo na faráře.

Církevní právo stanovuje, že farář má povinnost sloužit každou neděli jednu mši svatou za sobě svěřený lid (intence za farníky). Tato mše má tu výhodu, že ji mohou právem všichni členové farnosti považovat za svou a ve chvíli ticha po první výzvě „modleme se“ předložit Bohu vlastní úmysl. Pravidelná mše za farníky se v Senici nepřekládá na všední den jen proto, že určitá konkrétní rodina by si přála stejný termín pro svůj úmysl s odkazem na osobní výročí. Pro tyto případy je třeba využívat jiných volných termínů.

Popeleční středa
kostel Senice, středa 26.02.2020, mše sv. s udělování popelce v 18:30 hodin

Exit
farní klubovna Laškov, pátek 28.02.2020 v 19:30 hodin

VIR – duchovní obnova pro mladé muže
Arcibiskupský kněžský seminář, 13.03. – 15.03.2020

Duchovní obnova farnosti
fara Senice, vede P.Mariusz ze Ptení, sobota 14.03.2020 od 9 hodin

Děkanátní pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání
katedrála Olomouc, sobota 21.03.2020, 15:00 Křížová cesta, 16:00 adorace, 17:00 mše sv.