Mešní intence

Pověřené osoby:

Josef Coufal (Senice)
Jan Hrachovina (Senička)

Místo přijímání intencí: kostel, kaple, příp. domácnost

Frekvence přijímání intencí: průběžně (vždy na dané pololetí)

Kalendář volných termínů mívá kostelník v sakristii k dispozici jeden měsíc před začátkem nového pololetí. Z toho plyne, že úmysly mší svatých, které mají být slouženy od ledna do června, je možné nechat si zapsat už začátkem prosince. Na období od července do konce roku pak stačí přijít začátkem června. Dříve nemá pověřená osoba žádnou možnost přijetí úmyslu garantovat. Ve zvlášť odůvodněných případech se proto obracejte přímo na faráře.

Církevní právo stanovuje, že farář má povinnost sloužit každou neděli jednu mši svatou za sobě svěřený lid (intence za farníky). Tato mše má tu výhodu, že ji mohou právem všichni členové farnosti považovat za svou a ve chvíli ticha po první výzvě „modleme se“ předložit Bohu vlastní úmysl. Pravidelná mše za farníky se v Senici nepřekládá na všední den jen proto, že určitá konkrétní rodina by si přála stejný termín pro svůj úmysl s odkazem na osobní výročí. Pro tyto případy je třeba využívat jiných volných termínů.

Národní svatováclavská pouť
Stará Boleslav, sobota  28. 9. 2019, v 10:00 mše sv., kterou slouží Mons. Charles Daniel Balvo, apoštolský nuncius v ČR

Děkanátní Senická nota
kostel Senice, sobota  12. 10. 2019 od 14 hodin

Misijní most modlitby
kostel Senice, pátek  18. 10. 2019 po mši sv.

Misijní neděle
neděle  20. 10. 2019, den modliteb za misie

Společná modlitba za zemřelé
hřbitov Senice na Hané, neděle  03.11.2019 ve 14 hodin (Cholina 15:00)