Skautský oddíl Senička

Jsme kluci a holky z vícero vesnic v okolí Litovle (Senička, Dubčany, Senice na Hané, Cholina, Cakov) a chodíme do skautského 18. oddílu Senička Pomněnky. Náš oddíl se dělí na celkem 4 skupiny o 6-8 dětech, tzv. družiny, ve kterých spolu trávíme většinu skautského času. Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Na schůzkách hrajeme hry, učíme se skautské dovednosti, často chodíme do lesa, který máme nedaleko. Pořádáme různé výpravy, na podzim víkendovku. Jezdíme na letní stanový tábor.

Najdete nás v Seničce (budova staré školy) a v Cholině (klubovna na faře) – mapa

Minimální věk pro registraci nových členů je 6-7 let.

Odkaz na stránky oddílu

Něco z historie

Skautský oddíl „Pomněnky“ byl založen pro skupinu prvních 17 dívek v roce 1990 zásluhou senického kaplana, P. Františka Bůžka. Dnes je oddíl koedukovaný, tj. pracuje jak s chlapci, tak s děvčaty a jeho těžiště se přesunulo ze Senice na Hané do Seničky.

V roce 2017 jse oddíl rozrostl o členy s farnosti Cholina (farního spolča). Aktuálně máme kolem 40 aktivních členů.

Kdo nás vede?

Vůdcem oddílu je od letního tábora 2020 Jan Skopal ze Seničky, který v této roli po pěti letech vystřídal Jiřího Sekaninu. Spolehlivým zástupcem vůdce oddílu je Metoděj Koupil.

Družinovky děvčat vedou Eliška Navrátilová, Ludmila Spurná, Kateřina Žampachová (mladší/světlušky)  a Viktorie a Ester Krikelovi (skautky). Družinovky kluků vedou Petr Žampach (mladší/vlčata)  a Jan Kučera a Vít Janeček (skauti).

Kdy se schází

po 17.00 (světlušky)

st 17.00 (Cholina – skauti, Senička – skautky)

pá 16.00 (vlčata)

Náš oddíl patří pod 8. středisko Vládi Tylšara  (odkaz na stránky) v Olomouci a programově se hlásí ke křesťanství. Snažíme se tedy nejen dodržovat skautský slib a skautské zákony, ale také poznávat a ctít nejvyšší Pravdu a Lásku v osobě Ježíše Krista. Většina členů oddílu jsou věřící křesťané (katolíci), ale jsme rádi, že mezi nás nacházejí cestu i kamarádi jinak věřící, nebo z rodin bez náboženského vyznání. Pro všechny, kterým jsou vlastní hodnoty skautingu, máme v oddíle dost místa. Však někdy přijďte a uvidíte.

Krátké video

výběr fotek z akcí

 

 

 

 

 

 

 

 

www.skaut.cz