Ministranti

Služba u oltáře není jen tak. Vždyť při liturgii musí vše klapat, každý z nás musí být včas na správném místě, a to nejen navenek, ale také v srdci. Nechceme to pokazit ani Pánu Bohu, který v kostele přichází k lidem, ani sobě. Už jsme se však za ty roky praxe naučili, že „když je zmatek největší, sraz je vždycky v sakristii.“

Do našich řad patří:

• Vojta Rozsypal – vedoucí
  • Kuba Rozsypal
  • Honza Zatloukal
  • Jirka Solovský
  • Jáchym Rozsypal
  • Jakub Obšel

V žádném případě nesmíme zapomenout na našeho pana kostelníka Josefa Coufala.

Občas míváme ministrantské schůzky a někdy i nějakou výjezdní akci (např. ministrantský den v semináři, pouť, ministrování v katedrále). Noví zájemci o ministrování ať se obrání buď na pana faráře, nebo na některého z vedoucích naší skupiny.

Ministrantům arcidiecéze olomoucké slouží zvláštní WEB.

Pouť k Panně Marii Nanebevzaté

kostel Cholina, neděle 14. srpna 2022, mše sv. 8:00 (P. Martin Mališka), 10:00 (P. František Urban), 15:00 (novokněz P. Lukáš Gelnar)

Pouť Hanáků

kostel Cholina, neděle 21. srpna 2022, mše sv. v 11:00 hodin (mše sv. v Náměšti v 9:30)

ADORAČNÍ DEN FARNOSTI

kostel Senice na Hané,  pátek 26.08.2022, 10-18 hodin, v 18 hodin zakončení adoračního dne a mše sv.

Sv. Hostýn, sobota 27. srpna

Hody v Seničce

Patrocinium – Titulární slavnost kaple sv. Andělů strážných v Seničce, pondělí 29. srpna 2022, mše sv. v 8 hodin, slouží pan děkan P. František Urban

Mše sv. na poděkování s žehnáním ministrantské fary