Adopce na dálku

Jedná se o mimořádně úspěšný charitní projekt, který už dvacet let umožňuje jednotlivcům, rodinám i různým společenstvím z České republiky, převzít starost o finanční podporu základní školní docházky chudých dětí v různých koutech světa.

Děti občas píší svým adoptivním „rodičům“ milé dopisy, zasílají obrázky a komentují svůj školní prospěch i plány do budoucna. Adopce na dálku je velmi adresnou pomocí koordinovanou pracovníky církve přímo na místě.

Naše farnost v současné době podporuje v rámci adopce na dálku jednu dívku z Haiti jménem:

Souvenie Inosias

Podrobnější informace o projektu naleznete zde.

Pouť k Panně Marii Nanebevzaté

kostel Cholina, neděle 14. srpna 2022, mše sv. 8:00 (P. Martin Mališka), 10:00 (P. František Urban), 15:00 (novokněz P. Lukáš Gelnar)

Pouť Hanáků

kostel Cholina, neděle 21. srpna 2022, mše sv. v 11:00 hodin (mše sv. v Náměšti v 9:30)

ADORAČNÍ DEN FARNOSTI

kostel Senice na Hané,  pátek 26.08.2022, 10-18 hodin, v 18 hodin zakončení adoračního dne a mše sv.

Sv. Hostýn, sobota 27. srpna

Hody v Seničce

Patrocinium – Titulární slavnost kaple sv. Andělů strážných v Seničce, pondělí 29. srpna 2022, mše sv. v 8 hodin, slouží pan děkan P. František Urban

Mše sv. na poděkování s žehnáním ministrantské fary