Mariina legie

Toto církevní hnutí založil Frank Duff z Irska v roce 1921. Šlo mu při tom o podporu laického apoštolátu ve službě církvi.

Mariina legie má dvojí cíl:

• rozvíjet duchovní život svých členů
  • šířit Kristovo království prostřednictvím Panny Marie

Legie je rozšířena téměř ve všech zemích světa. Má přes tři miliony aktivních členů a velký počet pomáhajících (modlících) členů. V našem bezprostředním okolí působí legie v Litovli a v Olomouci. Místní buňka v Senici (tzv. presidium) vznikla po několikaměsíční zkušební době složením slibů prvních členů v den památky P. Marie lurdské, 11. února 2012.

Legionáři, kteří již složili slib:

• Marie Sterzová
  • Jiří Dolák
  • Antonín Komárek

V roce 1965 pozval papež Pavel VI. Franka Duffa, aby se jako laický poradce účastnil Druhého vatikánského koncilu. Tímto vyznamenáním papež ocenil a potvrdil jeho velkolepé dílo pro laický apoštolát.

Pouť k Panně Marii Nanebevzaté

kostel Cholina, neděle 14. srpna 2022, mše sv. 8:00 (P. Martin Mališka), 10:00 (P. František Urban), 15:00 (novokněz P. Lukáš Gelnar)

Pouť Hanáků

kostel Cholina, neděle 21. srpna 2022, mše sv. v 11:00 hodin (mše sv. v Náměšti v 9:30)

ADORAČNÍ DEN FARNOSTI

kostel Senice na Hané,  pátek 26.08.2022, 10-18 hodin, v 18 hodin zakončení adoračního dne a mše sv.

Sv. Hostýn, sobota 27. srpna

Hody v Seničce

Patrocinium – Titulární slavnost kaple sv. Andělů strážných v Seničce, pondělí 29. srpna 2022, mše sv. v 8 hodin, slouží pan děkan P. František Urban

Mše sv. na poděkování s žehnáním ministrantské fary