Mešní intence

Pověřené osoby:

Josef Coufal (Senice)
Jan Hrachovina (Senička)

Místo přijímání intencí: kostel, kaple, příp. domácnost

Frekvence přijímání intencí: průběžně (vždy na dané pololetí)

Kalendář volných termínů mívá kostelník v sakristii k dispozici jeden měsíc před začátkem nového pololetí. Z toho plyne, že úmysly mší svatých, které mají být slouženy od ledna do června, je možné nechat si zapsat už začátkem prosince. Na období od července do konce roku pak stačí přijít začátkem června. Dříve nemá pověřená osoba žádnou možnost přijetí úmyslu garantovat. Ve zvlášť odůvodněných případech se proto obracejte přímo na faráře.

Církevní právo stanovuje, že farář má povinnost sloužit každou neděli jednu mši svatou za sobě svěřený lid (intence za farníky). Tato mše má tu výhodu, že ji mohou právem všichni členové farnosti považovat za svou a ve chvíli ticha po první výzvě „modleme se“ předložit Bohu vlastní úmysl. Pravidelná mše za farníky se v Senici nepřekládá na všední den jen proto, že určitá konkrétní rodina by si přála stejný termín pro svůj úmysl s odkazem na osobní výročí. Pro tyto případy je třeba využívat jiných volných termínů.

Pouť k Panně Marii Nanebevzaté

kostel Cholina, neděle 14. srpna 2022, mše sv. 8:00 (P. Martin Mališka), 10:00 (P. František Urban), 15:00 (novokněz P. Lukáš Gelnar)

Pouť Hanáků

kostel Cholina, neděle 21. srpna 2022, mše sv. v 11:00 hodin (mše sv. v Náměšti v 9:30)

ADORAČNÍ DEN FARNOSTI

kostel Senice na Hané,  pátek 26.08.2022, 10-18 hodin, v 18 hodin zakončení adoračního dne a mše sv.

Sv. Hostýn, sobota 27. srpna

Hody v Seničce

Patrocinium – Titulární slavnost kaple sv. Andělů strážných v Seničce, pondělí 29. srpna 2022, mše sv. v 8 hodin, slouží pan děkan P. František Urban

Mše sv. na poděkování s žehnáním ministrantské fary