Šance pro nezaměstnané

Jsem bez práce – pouhá tři slova, která v sobě skrývají mnohdy smutek, trápení a obavy. Být bez práce je pro každého velmi těžké. Najít dobrou a stálou práci bývá velmi komplikované především u maminek nebo tatínků, kteří se rozhodli zůstat se svými dětmi co možná nejdéle, anebo naopak u těch, kteří ztratili svoje zaměstnání po padesátce.

Právě temto lidem je určený projekt „JINAK – Zvýšení zaměstnanosti nezaměstnaných osob“, na jehož tvorbě se podílela členka naší pastorační rady Dominika Doláková, a který získal finanční podporu z prostředků Evropské unie.

O projektu „JINAK“

Projekt realizuje občanské sdružení JIKA – dobrovolnické centrum v Olomouci. Cílem projektu je rekvalifikovat nezaměstnané do profesí, o které je v současné době zájem a najít jim zaměstnání. Projekt nabízí například rekvalifikacní kurz sanitář/sanitářka pro zařízení lékárenské péče, sociální pracovník/sociální pracovnice, profesní řidic skupiny C, C+E a obsluha PC.

Je dohodnuta spolupráce s několika zamestnavateli v Olomouci (Vojenská nemocnice, Fond ohrožených dětí). Velkou výhodou celého projektu je dlouhodobý a individuální přístup ke každému, kdo se přihlásí. Účast v projektu je zcela zdarma. V průběhu jednotlivých aktivit je každému účastníku hrazeno cestovné.

V názvu celého projektu je jedno slovo – JINAK. Toto slovo v sobě skrývá celou nosnou myšlenku projektu, kterou je nabídka a šance pro uchazeče o zaměstnání žít jinak, mít možnost získat nové dovednosti a mít možnost začít pracovat v jiné profesi, než dosud.

Kdo se může do projektu přihlásit?

• nezaměstnaný muž nebo žena v domácnosti, pečující o dítě nebo děti do 15-ti let
  • nezaměstnaný muž nebo žena nad 50 let

Jak se do projektu přihlásit?

Hlavním kontaktním místem je PORADNA JINAK, která sídlí v Olomouci, Palachovo nám. 1 (za Terezskou bránou).

Všem, kdo hledají práci v dnešní složité době, přejeme hodně štěstí, odvahy, ale i nezbytného Božího požehnání.

Pouť k Panně Marii Nanebevzaté

kostel Cholina, neděle 14. srpna 2022, mše sv. 8:00 (P. Martin Mališka), 10:00 (P. František Urban), 15:00 (novokněz P. Lukáš Gelnar)

Pouť Hanáků

kostel Cholina, neděle 21. srpna 2022, mše sv. v 11:00 hodin (mše sv. v Náměšti v 9:30)

ADORAČNÍ DEN FARNOSTI

kostel Senice na Hané,  pátek 26.08.2022, 10-18 hodin, v 18 hodin zakončení adoračního dne a mše sv.

Sv. Hostýn, sobota 27. srpna

Hody v Seničce

Patrocinium – Titulární slavnost kaple sv. Andělů strážných v Seničce, pondělí 29. srpna 2022, mše sv. v 8 hodin, slouží pan děkan P. František Urban

Mše sv. na poděkování s žehnáním ministrantské fary