Výuka náboženství

Výuka římskokatolického náboženství začne ve škole v Senici na Hané v pátek 8. října 2021. Přihlásit se může kdokoliv, i když není pokřtěn. Přihlášku je možné si vzít v kostele na stolku za lavicemi nebo je dostanete na faře.

Pokřtěné děti by měly hodiny náboženství navštěvovat automaticky. Rodiče se při jejich křtu zavázali, že je budou vychovávat ve víře v Pána Ježíše. Vedle vlastního příkladu je výuka ve škole důležitou součástí výchovy k víře.

Rozvrh hodin 2021/22

ZŠ Senice na Hané
1. – 2. třída pátek 11:20 – 12:05 P. Martin Mališka
3. – 5. třída pátek 12:30 – 13:15 Mgr. Petr Hubáček
6. – 9. třída pátek 13:15 – 14:00 Mgr. Petr Hubáček

Kdo učí? Za obsah a úroveň předmětu odpovídá farář.

Obecné úkoly předmětu „Náboženská výchova“:

Školní výuka náboženství rozvíjí a podporuje základní předpoklady křesťanského životního postoje a jednání. Nabízí pomoc v orientaci v tomto světě a umožňuje přístup k biblickému poselství, ke křesťanské tradici a k nabídce křesťanského způsobu života.

Obecné cíle:

Dítě má být uschopněno:

• k pozitivnímu vnímání a otevírání se skutečnostem světa, který nás obklopuje;
  • k rozvíjení základních existenciálních zkušeností a jejich prohloubení ve světle víry;
  • k porozumění křesťanskému obrazu Boha a povolání učedníků Ježíše Krista;
  • k zodpovědnému jednání ve společnosti s horizontem křesťanských mravních ideálů;
  • k budování pozitivních vztahů a postoje tolerance;
  • k plnohodnotnému vnímání křesťanských svátků a pochopení jejich významu pro život člověka;
  • k ocenění síly křesťanství, jak se projevila v dílech evropského kulturního okruhu.

Úspěšné splnění cílů náboženské výchovy je dlouhodobou záležitostí, která se neobejde bez aktivní podpory ze strany rodiny. Předem děkujeme všem rodičům za důvěru, s níž nám umožňují podílet se na formování osobnosti jejich dětí.

Jak se přihlásit?

Devítiletý program náboženské výchovy počítá se zapojením školáků hned od první třídy. Nic ale nebrání tomu, aby se přihlásili i starší žáci, kteří do náboženství dříve nechodili, nebo snad některý ročník vynechali. Lépe pozdě, než vůbec.

Vyplněné přihlášky se běžně odevzdávají ve škole ještě před hlavními prázdninami. Na začátku každého pololetí je pak možné se dodatečně přidat po dobu prvních dvou týdnů od zahájení výuky.

Přihlášku do náboženství si můžete vyzvednout v kostele nebo na faře.

Pouť k Panně Marii Nanebevzaté

kostel Cholina, neděle 14. srpna 2022, mše sv. 8:00 (P. Martin Mališka), 10:00 (P. František Urban), 15:00 (novokněz P. Lukáš Gelnar)

Pouť Hanáků

kostel Cholina, neděle 21. srpna 2022, mše sv. v 11:00 hodin (mše sv. v Náměšti v 9:30)

ADORAČNÍ DEN FARNOSTI

kostel Senice na Hané,  pátek 26.08.2022, 10-18 hodin, v 18 hodin zakončení adoračního dne a mše sv.

Sv. Hostýn, sobota 27. srpna

Hody v Seničce

Patrocinium – Titulární slavnost kaple sv. Andělů strážných v Seničce, pondělí 29. srpna 2022, mše sv. v 8 hodin, slouží pan děkan P. František Urban

Mše sv. na poděkování s žehnáním ministrantské fary